BLOGI

Ujumise personaaltreeningud – kellele ja milleks?

Kas oled mõelnud ujumise personaaltreeningutele, kuid pole päris kindel, kas see on sulle või su lapsele sobilik lahendus? Orca Swim Clubi ujumistreener Hanna Brita Luts räägib lähemalt, kellele ja miks on ujumise personaaltreeningud kasulikud ning millistel juhtudel tasuks eratrenni kasuks otsustada.  

KELLELE ON UJUMISE PERSONAALTREENINGUD MÕELDUD?

“Personaaltreeningud sobivad kõigile, kes soovivad ujuma õppida või ennast täiendada olenemata vanusest,” rääkis treener Hanna Brita, lisades: “kõige nooremad eratreeningul osalejad on vaid paari kuused beebid.” Ujumise personaaltunnid sobivad igale tasemele– nii beebidele, väikelastele, lastele kui ka täiskasvanutele.

“Soovitan ujumise personaaltreeninguid kindlasti kõigile, kes soovivad grupitreeninguga liituda poole aasta pealt,” rääkis Hanna Brita. “Kui september on märkamatult möödas, kuid on endiselt soov trenniga liituda, siis on nii trenniga liitujale endale kui ka treenerile lihtsam, kui vajalikud oskused saaksid selgeks õpitud eratreeningus.” Üldiselt on eratreeningud mõeldud kõigile, kes soovivad ujuma õppida või tehnika arendada eratreeneri juhendamisel. Oluline ei ole varasem ujumisoskuse tase või vanus. 

MIKS TASUKS TULLA UJUMISE PERSONAALTREENINGULE?

“Enamasti tullakse personaaltreeningutesse just sellepärast, et antud tunnis tegeletakse ainult sinuga,” räägib Hanna Brita, kes tõdeb, et personaaltreeningus on areng kordades kiirem kui grupitreeningus.

Teine põhjus, miks valida personaalne lähenemine, on kindlasti ka mugavus. Personaaltreeningud säästavad aega ning arvestavad õppija ajaliste võimalustega, sest niiviisi saab tunni planeerida just endale sobivale ajale. Kindlasti on oluliseks põhjuseks ka turvalisus. Personaaltreening annab meelerahu ja turvatunde, sest sina ise või sinu laps saab basseiniga tuttavaks ning õpib basseiniohutuse kohta kvalifitseeritud õpetajalt turvalises keskkonnas.

“Mõni inimene tunneb, et tal läheb tehnikast aru saamiseks või hirmu ületamiseks kauem aega kui teistel,” räägib Hanna Brita. ”Seetõttu ei tunnegi kõik ennast alati grupitreeningus mugavalt ja valivad selle asemel personaaltreeningu.” 

KUI TIHTI JA KUI PIKA PERIOODI JOOKSUL TULEKSUJUMISE PERSONAALTREENINGUTES KÄIA?

Enne personaaltreeningule tulekut oleks oluline välja mõelda treeningute eesmärk ja soov. Sellest lähtuvalt saab koos treeneriga paika panna, kui tihti eratreeningud toimuma peaksid ning kui pika perioodi vältel.
“On olnud lapsi, kes ei pane ka varba otsa vette, kuid peale ühte-kahte tundi lähme juba vee alla ning seejärel saab laps liituda grupitreeninguga. Samas on ka neid lapsi, kes käivad aastaid ainult personaaltreeningus, kuna nende jaoks on antud variant parim, sest kogu tähelepanu on talle suunatud.” räägib treener Hanna Brita.

“Täiskasvanute puhul oleneb samuti eesmärgist. Kui oskad juba ujuda, kuid soovid tehnikat parandada, siis esimeses tunnis parandamegi suuremad vead ning edaspidi kohtume iga paari nädala tagant,” rääkis Hanna Brita, lisades: “Kõige populaarsem on käia eratreeningus üks kord nädalas. Sel juhul on areng kiire ning treeneri valvsa pilgu all saavad kõik harjutused õigesti tehtud.” 

Kokkuvõtvalt lähtub personaaltreeningul treener õppija tasemest ning soovidest. Õppe sagedust ja õppeperioodi pikkust saab ise valida vastavalt enda soovile. Personaaltreeningutes on võimalik osaleda aastaringselt, kuid treeneritel on suurem võimalus vabade treeningaegade leidmiseks kõikidel koolivaheaegadel, k.a. suvel.

Orca Swim Club viib eratreeninguid põhiliselt läbi ujulates, kus toimub ka klubi igapäevane treeningtöö ehk Järveküla ja Sõle Spordikeskustes. Erikokkuleppel treeneriga on võimalik tunde läbi viia ka kliendile sobivamas ujulas. Ujumise personaaltreening kestab enamasti 60 minutit, beebide puhul lühemalt.

Loe lähemalt Orca Swim Clubi personaaltreeningute kohta meie kodulehelt või kirjuta huvi korral info@orca.ee.