BLOGI

6 põhjust, miks beebiga ujuma minna

Ujumine on beebile tore ja arendav kogemus, millel on lapse vaimsele ning füüsilisele tervisele mitmeid positiivseid omadusi. Ujumine on põnev nii lapsevanemale kui ka beebile ja mõnus uni peale väikest treeningut on tõeliseks maiuspalaks. 

See pole aga kõik, beebide ujumisel on ka teisi kasulikke omadusi:

Ujumine arendab ja kasvatab beebi lihaseid  

Ujudes hoiab beebi pead püsti, liigutab käsi ja jalgu ning tegeleb enda keha hoidmisega. Kõik need liigutused arendavad beebi lihaseid. Lisaks sellele parandab vesi liigeste liikuvust, beebi lihastoonust ning seeläbi muutub ka lapse füüsis tugevamaks. Ujumine on kasulik ka südame ja veresoonkonna tervisele ning aitab tugevdada lapse südant, kopse, aju ja veresooni.

Arendab koordinatsiooni ja tasakaalu

Lisaks lihaste arengule aitab ujumine kaasa ka beebi koordinatsiooni ja tasakaalu arengule. Ei ole sugugi lihtne õppida jalakesi ja käekesi liigutama. Isegi väikesed koordineeritud liigutused tähendavad lapse arengus suuri hüppeid.

Aitab kaasa regulaarse une-ja söögitsükli tekkimisele 

Ujumine võtab beebilt palju energiat. Ta asub uues keskkonnas, kasutab oma keha täiesti uutel viisidel ja tal tuleb vaeva näha, et keha soojas hoida. Kogu see lisategevus kulutab palju energiat ja toob beebile treeningu järgselt hea une. Kuna liikumine stimuleerib isu, on peale regulaarseid treeninguid märgata ka beebi söögiisu suurenemist.

Ujumine aitab beebil iseseisvalt liikuda

Vees olemine aitab lapsel iseseisvalt liikuda juba enne roomama või kõndima õppimist. See on turvaline koht, kus beebi saab oma tasakaalu tundma õppimisega tegeleda.

Lapsevanem ja beebi saavad KOOS kvaliteetaega veeta

Vees olles on lapsevanem ja beebi üksteise fookuses. See omakorda tugevdab omavahelist sidet ning aitab lapsevanemal enda pisikest veelgi paremini tundma õppida. Veekeskkonnas on lapse ja vanema vaheline usaldus äärmiselt oluline.

Suurendab beebi enesekindlust

Uue oskuse omandamise põnevus või millegi saavutamine, mille nimel on vaeva nähtud, annab beebile enesekindluse proovida ja õppida uusi asju. Lisaks enesekindlusele õpetab ja arendab ujumine ka turvatunnet veekeskkonnas ning aitab kaasa ellujäämisoskuse omandamisele. Beebiga vees tegelemine aitab tõsta ka lapsevanema enesekindlust beebiga tegelemisel.

Artikkel refereeritud: healthline.com

 

ORCA BEEBIUJUMINE:

Beebiujumise tunnid sobivad beebidele vanuses 4– 24 kuud. Orca ujumisklubis toimuvad tunnid kord nädalas koos lapsevanemaga. Beebiujumise tundides õpitakse, kuidas ujutada beebit vee peal ja vee all ning kuidas õpetada beebit vett usaldama.