BLOGI

Mida lapsel ujumistrennis vaja läheb?

Sügis on ukse ees ning paljud lapsed lähevad esimest korda ujumistrenni. Ilmselt on iga vanema jaoks loogiline, et ilma ujumisriieteta last trenni saata ei tasu, kuid lisaks sellele on veel mõned asjad, mis on trennis vajalikud. 

Lapsevanemate elu lihtsustamiseks tegime nimekirja kõige olulisematest asjadest, mida lapsel ujumistrennis vaja läheb. 

UJUMISRIIDED
Otseloomulikult on kõige olulisem ujumispükste või trikoo olemasolu. Lapsele ujumisriideid ostes tuleks arvestada, et need istuksid hästi, ei piiraks keha liikumist ning et laps saaks need iseseisvalt selga ja seljast ära. Tüdrukutele on kõige parem osta üheosaline trikoo, kus ei oleks liiga palju paelakesi ning lisadetaile. 

RÄTIK
Laps peaks ujumistrenni kindlasti kaasa võtma mugava ning paraja suurusega rätiku. Oluline on jälgida, et rätik ei oleks liiga suur ega liiga väike. Suure rätiku puhul võib see lapsel jääda mööda maad lohisema ning märkamatult märjaks saada. Liiga väike rätik on jällegi ebamugav kuivatamiseks ning ümber võtmiseks, kui basseini ääres peaks jahe hakkama. 

UJUMISMÜTS
Pikkade juuste puhul on ujumismüts ujulates alati kohustuslik. Lühikeste juuste puhul oleneb ujulast, kuid on ka ujulaid, kus ujumismüts on kõikidele kohustuslik olenemata juuste pikkusest. Kõige parem on soetada hästi istuv silikoonist ujumismüts ning proovida seda koos lapsega juba enne trenni minekut pähe. Niiviisi õpib laps ujumismütsi iseseisvalt pähe panema. 

UJUMISPRILLID
Ujumisprillide kasutamine ujumistrennis on soovituslik igale lapsele, sest basseinis olev kloorivesi võib silmad kipitama panna. Enne ostmist tuleks ujumisprille kindlasti ette proovida ja leida võimalikult mugavad prillid, mis sobivad näokujuga ning mida on lapsel lihtne ette panna. Vastavalt vanusele leiab poodidest erinevaid prille. 

PLÄTUD
Basseini ääres, dušširuumis ja ka riietusruumis on tihti libe põrand, kus on lihtne libiseda. Plätud ongi olulised just selleks, et laps ei libiseks. Kõige sobivamad plätud istuvad mugavalt jalga, ei loksu liialt ning on mustrilise tallaga. Varbavahe plätud pole parim variant, sest need on tihti libedad ning lastel on mõnikord keeruline neid õigesti jalga saada.

PESEMISVAHENDID
Laps peab ennast pesema nii enne basseini minekut kui ka peale treeningut ja seetõttu on pesemisvahendite olemasolu väga oluline. Kindlasti võiks lapsel kaasas olla nii nuustik kui ka seep või dušigeel. Kõige mugavam oleks pesemisasjad panna selleks ettenähtud pesemisasjade kotti. 

KOTT
Kott on oluline selleks, et lapsel oleks mugav kõik asjad trenni kaasa võtta. Tähtis on, et laps asjad ise kotist kätte saaks, seda kasutada oskaks ning tassida jaksaks. Paljud lapsed eelistavad mugavate sangadega seljakotti, kuhu ujumisvahendid mõnusalt ära mahuvad. 

Olenevalt tasemest võib lapsel ka muid treeningtarbeid vaja minna, kuid see oleneb juba vanusest, tasemest ning treenerist.