BLOGI

Aleksa Goldi igapäevaelu Kanades õppides ja treenides

Orca Swim Clubi üks parimaid naisujujaid Aleksa Gold on sellel aastal juba kaks uut Eesti rekordit ujunud. Uurisime Aleksalt, milline on tema kui tippsportlase igapäevaelu Kanadas elades, õppides ja treenides. 

Aleksa on üles kasvanud Torontos, Kanadas koos oma vanemate ning õe Vanessa ja venna Jukuga (Josh). Aleksa vanavanemad põgenesid pärast teist maailmasõda Eestist Kanadasse, kus järeltulevad põlved siiani elavad.

Eesti kodakondsuse sai Aleksa 2004. aastal, kuid spordikodakondsus anti talle alles 2018. aastal, mis tähendab, et viimastel aastatel on Aleksa rahvusvaheliselt esindanud Eestit mitte Kanadat.

Kui vanalt sa ujuma hakkasid ja kuidas ujumistrenni sattusid?

Ujumisega alustasin juba 4-aastaselt, sest nii mu ema kui ka õde ja vend tegelesid ujumisega. Esimestel ujumisvõistlustel käisin juba 6-aastaselt.

Millal said aru, et ujumine sul tõeliselt hästi välja tuleb ja sellega tõsisemalt tegeleda tahad? 

Olen alati olnud üks parimaid ujujaid, kuid päriselt sain sellest aru alles 2015. aastal, kui võitsin Kanada Juunioride meistrivõistlustelt neli medalit.

Mitu korda nädalas sa treenid ja kui pikad on su treeningud? 

Mul on 10 trenni nädalas, millest seitse toimuvad basseinis ja kolm jõusaalis. Basseinis ujun umbes 2 tundi (5-6 kilomeetrit) ja jõusaalis olen 1 tunni. 

Milline on sinu tüüpiline päev?

Olen ülikooli õpilane, seega on mul loengud iga päev erineval ajal. Kui mul on kaks trenni päevas, siis on mu päev järgnev: 
Kell 5.55 – äratus
Kell 6.15 – olen ujulas
Kell 6.30-8.30 – toimub päeva esimene ujumistrenn
Kell 9.00 – jõuan koju ja söön hommikusööki. Peale hommikusööki lähen loengusse või teen kodutöid, olenevalt päevast.
Kell 12.30 – söön lõunasööki. Peale lõunat lähen taas loengusse või teen kodutöid. 
Kell 14.45 – lähen ujulasse
Kell 15-17 – toimub päeva teine ujumistrenn. Peale seda söön õhtusööki ning tegelen enne magamaminekut õppimise ja kodutöödega.
Kell 20 – lähen magama

Millised on sinu suurimad saavutused ujujana? 

Eesti esindamine on minu suurim saavutus :)

Kui tihti käid ujumislaagrites ja kuhu järgmisena lähed?

Käin koos oma ülikooli meeskonnaga igal aastal ühes treeninglaagris. Tavaliselt käime Floridas, kuid järgmisel aastal läheme Barbadosele laagrisse. 

Mis on su 2020. aasta eesmärgid?

Loodan jääda terveks ja ujuda tõeliselt kiiresti!

Millised on su 2020. aasta kõige olulisemad võistlused ja kus sa järgmisena võistled? 

Järgmisel nädalal võistlen Kanada ülikoolide riiklikel meistrivõistlustel, kus minu meeskond loodab võita riikliku tiitli. Aprillis võistlen Kanada olümpiavõistlustel, mis on minu jaoks tõeliselt oluline võistlus.

--------------

Esimese foto kirjeldus:

Aleksa Gold: "Eelmisel aastal Floridas Fort Lauderdales trennilaagris olles kohtusime Kanada-Eesti ujumislegendi Toomas Arusooga, kes esindas Kanadat 1968. aasta suveolümpiamängudel. Toomasest paremal on minu vend Juku ja meie meeskonnakaaslane Osvald Nitski, kes on samuti eestlane. Lisaks on meie ujumismeeskonnas (aga mitte pildil) ka Chris Ruus, kelle isa vanemad on eestlased.