BLOGI

6 uue aasta lubadust, mida ujujana kaaluda

Head uut aastat! Kas sina oled enda uue aasta lubadused juba paika pannud ja pead neist kinni? Kui tunned, et oleksid valmis veel mõneks lubaduseks või väikeseks muudatuseks, siis loe edasi.

Järgnevalt mõned ideed, mille peale uuel alanud aastal mõelda ja keskenduda.

Toitu tervislikumalt

Me kõik teame, et tervislik ja teadlik toitumine on väga oluline. Ometi tuleb ette hetki, kui kiire elustiili juures haarame mõne kiire ebatervisliku ampsu. Selleks, et veelgi paremaid tulemusi näidata ja endast maksimum anda, keskendu uuel aastal tervislikule toitumisele veelgi enam kui varem.

Veeda kvaliteetaega trennikaaslastega

Selleks, et enda trennikaaslastega veelgi parem side tekiks, tuleks ühiselt aega veeta ka väljaspool basseini. Ühiselt suudame palju rohkem ja oluline on ühise meeskonnavaimu nimel vaeva näha. Mõtle, mida saaksid sina teha, et enda trennikaaslastega ka trenniväliselt rohkem kvaliteetaega koos veeta.   

Proovi midagi uut

Uus aasta on hea aeg millegi uue alustamiseks. Miks mitte keskenduda lisaks enda lemmikule ujumisviisile ka mõnele muule.  Nagu öeldakse, siis mitmekesisus rikastab. 2019. aastal olid selles osas eeskujuks mitmed Eesti tippujujad, kes tegid võimsaid tulemusi lisaks enda põhialadele ka kõrvalaladel. 

Jälgi unetundide kvaliteeti

Korralik uni on vajalik selleks, et keha saaks treeningute vahel puhkust. Kas sina loed ja jälgid enda unetunde? Kui jah, siis nüüd tasuks lisaks unetundide arvule keskenduda ka magamisega seotud rutiinile. Oluline on unetundide kvaliteet ja regulaarsus, mitte vaid arv.

Treeni enda aju

Ujumine ei ole mitte ainult füüsiline vaid ka vaimne ala. Lisaks füüsilisele vormile on väga oluline keskenduda ka oma vaimsele tervisele. Näiteks proovi treenida enda keskendumisvõimet, ära jää kinni negatiivsetesse mõtetesse ja püüa keskenduda teiste tegutsemise asemel enda tegutsemisele. 

Täida treeningpäevikut

Treeningpäevik annab sulle hea ülevaate treeningute ajaloost. Kui mõni võistlus õnnestub eriti hästi, siis saad järele vaadata, kas ettevalmistus ja trennid on olnud tavapärasest erinevad. Treeningpäevik aitab väga hästi jälgida progressi ja sinna võib lisaks treeningutele kirja panna ka unetundide arvu, toitumispõhimõtted, eesmärgid ja muu enda jaoks olulise.

Soovime veelkord kõigile imeilusat 2020. aastat ja loodame, et teie eesmärgid saavad sellel aastal ületatud!