UUDISED

Võistlusterohke nädalavahetus tõi karikaid ja medaleid

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tallinnas Audentese Karikavõistlused ja Keilas võistlussarja Kõik Meie Pardikesed 2. etapp. Orca klubi oli noorte sportlastega esindatud mõlemal võistlusel ning saavutati palju auhinnalisi kohti.

Vanemad ujujad testisid vormi Audentese Karikavõistlustel, kus sportlased läbisid ühes stiilis 50, 100 ja 200 meetri distantsi või 100, 200 ning 400 meetri kompleksujumise. Kolme ala punktisummad liideti hiljem kokku ja iga ala peale moodustus üldarvestus. Orca ujujatest viisid karika koju Sandra Maanurm, Nikita Karatševski ja Siim Nigul.

Sandra saavutas seliliujumises üldtabelis 3. koha. Tulemused olid 50 m - 31.54, 100 m - 1:11.14 ja 200 m - 2:40.48. Nikita viis liblikujumises noormeeste arvestuses koju hõbedase karika aegadega 50 m - 26.69, 100 m - 59.91 ja 200 m - 2:21.57. Siim Nigul saavutas teise koha meeste arvestuses seliliujumises. Tulemused üksikaladel olid 50 m - 28.91, 100 m - 1:02.94 ja 200 m - 2:15.81.

Lisaks karikavõistlustele toimus pühapäeval Keilas Pardikeste 2. etapp ning sealt läks 8-aastaste tüdrukute arvestuses hõbemedaliga koju Nora Marleen Animägi, kes läbi 25 meetrit selili ajaga 24.92 ja 25 meetri vabaltujumises saavutas 8. koha ajaga 23.86. Lisaks Norale olid medalivõidule lähedal Martin Grebennikov, Lenna Marii Pruunlep ja Laura Leben.

Martin saavutas 50 meetri vabaltujumises 4. koha ajaga 38.98 ning oli 50 meetri seliliujumises kuues ajaga 46.95. Lenna Marii saavutas samuti 50 meetri vabaltujumises 4. koha tulemusega 40.00 ja oli lisaks 25 meetri liblikujumises 12. ajaga 26.07. 50 meetri seliliujumises võitles Laura Leben välja 5. koha ajaga 51.28 ning saavutas veel 7. koha 50 meetri vabaltujumises ajaga 43.64.

Teodor End oli nii 50 meetri vabalt kui ka selilikujumises üheteistkümnes. Ajad olid vastavalt 43.13 (vabalt) ja 52.24 (selili). Liisa Loik saavutas 50 meetri seliliujumises 8. koha ajaga 52.98. Marta Mäesalu sai sarnaselt Teodorile 25 meerti vabalt ja seliliujumises ühtemoodi 13. kohal. Tulemused olid vastavalt 24.78 (vabalt) ja 27.16 (selili).

Pardikestel on jäänud veel võistelda 3. etapil, mis toimub 7. aprillil Keilas ning kiiremad ujujad saavad kutse 18. mail toimuvale finaalvõistlusele. Seniks edu treeningutel ja libedat vett!