UUDISED

Eesti Noorte ja Juunioride Lühiraja Meistrivõistluste kokkuvõte

23.-25. novembril Sõle ujulas toimunud Eesti Noorte ja Juunioride Lühiraja Meistrivõistlused olid Orca kubi jaoks edukad: kokku võideti 7 medalit, millest säravaimad autasud tõi Garita-Beth Puusepp, kes tuli kahel korral Eesti juunioride meistriks ning viis koju veel ühe hõbeda ja kaks pronksi. Nikita Karatševski lisas omalt poolt ühe hõbeda ja pronksi. Kokku tegid Orca noored sportlased kolme päeva jooksul 63 starti. Orcat esindasid: Garita-Beth Puusepp, Emma Kivimäe, Toomas Kaljuvee-O'Brock, Carl Robet Kallaste, Nikita Karatševski, Johannes Kundla, Siim Nigul, Philip Paškov, Jorke Patrick Raadik, Robin Tatar ja Glen Marcus Villems.

Garita saavutas esimese kuldmedali 100 meetri rinnuliujumises reedel, kui puudutas seina isiklikku rekordit tähitava ajaga 1:16.19. Lisaks võitis Garita samal päeval veel pronksi 200 meetri kompleksujumises ajaga 2:29.00, mis oli samuti uueks isiklikkuks rekordiks. Oma teise Eesti juunioride meistritiitli võitis Garita 100 meetri kompleksujumises ajaga 1:07.61. Tegemist oli jällegi isikliku rekordiga. Rinnuliujumises lisas Garita 100 meetri kullale poole lühema distantsi hõbeda ehk lõpetas 50 meetri rinnuliujumise finaali teise koha ja taaskord uue isikliku rekordiga 34.33. Viimase medali võitis Garita 50 meetri liblikujumises, kus aeg 28.95 tõi pronksi. 4 medalist 3 võidu puhul püstitas Garita isikliku rekordi. Lisaks saavutas ta veel 4 koha 400 meetri kompleksujumises ajaga 5:20.62.

Nikta Karatševski säras 100 meetri liblikujumise finaalis, kui võitis noorte arvestuses hõbemedali isikliku rekordi väärilise ajaga 58.73. Poole lühemal maal viis Nikita sarnaselt Garitale koju pronksmedali ajaga 26.10. Tegemist oli ka isikliku tippmargiga.

Meesjuunioride 400 meetri vabaltujumises jäi Robin Tatar esimena medalita, saavutades neljanda koha isiklikku rekordit tähistava ajaga 4:16.48. 200 meetri vabaltujumises parandas Robin samuti iskilikku tippmarki ja võitles välja 6. koha ajaga 2:00.16.

Johannes Kundla saavutas 50 meetri rinnuliujumises 5. koha ajaga 30.87 ning Siim Nigul saavutas 3 finaalikohta: 50 ja 100 meetri seliliujumises ning 50 meetri liblikujumises. Kõikides finaalides tuli leppida 8. kohaga.

Noormeeste 100 meetri rinnuliujumises parandas kõvasti äsja noortesarjal ujutud isiklikku rekordit Glen Marcus Villems. Aeg 1:09.03, mis oli 1.75 sekundit varasemast tipptulemusest kiirem, andis finaalis 7. koha.

Sellega said Eesti Noorte ja Juunioride Lühiraja Meistrivõistlused aastal 2018 läbi. Tänud korraldajatele ja kõigile, kes võistlusi vaatamas käisid ja kaasa elasid ning palju õnne medalistidele ja isikliku rekordi püstitanud sportlastele!