UUDISED

Robin Tatar tuli Eesti Lühiraja Meistrivõistlustel hõbemedalile

20.-22. detsembril Sõle ujulas toimunud täiskasvanute Eesti Lühiraja Meistrivõistustel võitis Robin Tatar meeste 1500 meetri vabaltujumises hõbemedali ajaga 17:01.15. See oli Robini esimeseks Eesti meistrivõistluste medaliks täiskasvanute arvestuses.

Medali võidule oli ka lähedal Sandra Maanurm, kes pidi kaks korda leppima neljanda kohaga. Esimest korda 50 meetri vabaltujumises, kus kolmandast kohast jäi lahutama 13 sajandikku. Tulemuseks oli aga uus isiklik rekord 26.66 ja samas ujumises saavutas 8. koha Katrin Paju ajaga 27.42. 50 meetri seliliujumises andis aeg 29.80 samuti neljanda koha. Lisaks saavutas Sandra 100 meetri seliliujumises viienda koha ajaga 1:04.70 ja 50 meetri liblikujumises seitsmenda koha ajaga 28.91.

Kahel korral murdis end A-finaali Gaita-Beth Puusepp: 100 meetri kompleksujumises saavutas Garita 7. koha ajaga 1:08.56 ja 100 meetri liblikujumises 8. koha ajaga 1:08.10, mis on ka uueks isiklikuks rekordiks. Liskas võitis Garita 50 meetri vabaltujumise B-finaali uue isikliku rekordiga 27.63. 50 meetri liblik- ja rinnuliujumises saavutas Garita vastavalt 10. ja 11. koha. Liblikujumise B-finaali tulemus oli 29.37 ja rinnuli 35.10.

Meeste 100 meetri liblikujumises saavutas Siim Nigul 12. koha B finaalis ujutud ajaga 1:00.16. 50 ja 100 meetri seliliujumises saavutas Siim ühtemoodi 13. koha, ajad vastavalt 28.29 ning 1:00.87. 50 meetri libikujumises sai Siim 11. koha ajaga 26.23. Samas ujumises lõpetas täpselt Siimu ees 10. kohal Nikita Karatševski ajaga 26.17.

100 meetri vabaltujumise finaalis saavutas Katrin Paju 8. koha ajaga 1:00.24 ning 100 meetri kompleksujumise B finaalis neljada ehk kokkuvõttes 12. koha ajaga 1:09.54.

Lisaks eelnimetatud sportlastele osalesid Eesti Lühiraja Meistrivõistlustel Orca ujujatest veel Silver Nõmmerga, Philip Paškov, Jorke Patrick Raadik, Toomas Kaljuvee-O'Brock, Artur Idrissov ja Carl Robert Kallaste.