UUDISED

Orca ujujad jõudsid Eesti lühiraja meistrivõistlustel kahel korral poodiumile

20.-22. detsembrini toimunud Eesti lühiraja meistrivõistlustel jõudsid Orca ujujad kahel korral poodiumile.

Esimesel võistluspäeval saavutasid Orca Swim Clubi naised teise koha 4 x 50 m kombineeritud teateujumises ajaga 2.00,32. Naiskonnas ujusid Sandra Maanurm, Katrin Paju, Garita-Beth Puusepp ja Katriin Kersa. Orca meeste võistkond tuli 4 x 50 m kombineeritud teateujumises 8. kohale ajaga 1.38,11. Meeskonnas ujusid Glen Marcus Villems, Siim Nigul, Philip Paskov ja Nikita Karatsevski

Orca naised jõudsid poodiumile ka võistluste kolmandal päeval 4 x 50 m vabalt teateujumises saavutades teise koha ajaga 1.47,59. Koosseisus ujusid Katriin Kersa, Garita-Beth Puusepp, Katrin Paju ja Sandra Maanurm. Esimese koha aeg oli 1.45,54. Orca meeskond saavutas samal distantsil 8. koha ajaga 1.38,11. Võistkonnas ujusid Glen Marcus Villems, Siim Nigul, Philip Paskov ja Nikita Karatsevski

Võistluste esimesel päeval pääsesid Sandra Maanurm, Katrin Paju ja Garita-Beth Puusepp 50 m vabaltujumises B-finaali. Sandra oli ajaga 26,87 B-finaali kiireim ja saavutas 9. koha. Katrin saavutas 10. koha uue isikliku rekordiga 27,04 ja Garita-Beth 11. koha samuti uue isiklikuga 27,45.

Naiste 100 m liblikujumises pääses Garita-Beth Puusepp A-finaali, kus ta saavutas 7. koha uue isikliku rekordiga 1.05,69. Meeste 100 m liblikujumise A-finaalis saavutas Nikita Karatsevski 5. koha ajaga 56,32 ja Siim Nigul 8. koha ajaga 56,89. Samal distantsil saavutas meeste B-finaalis 13. koha Robin Tatar ajaga 58,55.

4 x 50 m vabalt segavõistkondade teateujumises saavutas Orca võistkond 8. koha ajaga 1.42,16. Võistkonnas ujusid Philip Paskov, Nikita Karatsevski, Katrin Paju ja Sandra Maanurm

Teisel võistluspäeval pääsesid naiste 100 m liblikujumises B-finaali Katrin Paju ja Garita-Beth Puusepp, kus nad mõlemad ujusid isiklikud rekordid. Katrin saavutas 11. koha ajaga 1.00,31 ja Garita-Beth 12. koha ajaga 1.00,49.

Sandra Maanurm tuli 50 m selili A-finaalis 6. kohale ajaga 30,25. Poodiumile oleks pääsenud ajaga 29,44. Meeste 50 m selili B-finaalis saavutas Siim Nigul 15. koha ajaga 27,95.

Nikita Karatsevski ujus 200 m liblikas ennast 5. kohale uue isikliku rekordiga 2.09,18. Robin Tatar saavutas samal distantsil 7. koha ajaga 2.12,76.

Garita-Beth Puusepp saavutas 10. koha nii 100 m kompleksujumise B-finaalis ajaga 1.07,79 kui ka 50 m rinnuliujumises ajaga 35,01. Meeste 50 m rinnulis tuli Glen Marcus Villems B-finaalis 13. kohale ajaga 29,96.

Garita-Beth Puusepp tuli naiste 50 m liblikujumise B-finaalis 9. kohale ajaga 29,03. Meeste arvestuses saavutas samal distantsil ka Siim Nigul 9. koha isikliku rekordiga 24,90. Nikita Karatsevski saavutas meeste 50 m liblikujumises 10. koha samuti isikliku rekordiga 25,17.

Segavõistkondade 4 x 50 m kombineeritud teateujumises saavutas Orca Swim Club 8. koha ajaga 1.51,38. Võistkonnas ujusid Sandra MaanurmGlen Marcus Villems, Nikita Karatsevski ja Katrin Paju.

Eesti lühiraja meistrivõistlustel olid Orca Swim Clubist võistlustules veel Carl Robert Kallaste, Jorke Patrick Raadik ja Simo Sannik.