UUDISED

Tartus toimusid 100. Eesti Meistrivõistlused

10-12 mai toimusid Tartus 100. Eesti Meistrivõistlused. Juubelivõistlustel startisid Orca klubist Sandra Maanurm, Garita-Beth Puusepp, Nicky Zoe Lautre, Nikita Karatševski, Robin Tatar, Silver Nõmmerga, Philip Paškov, Siim Nigul, Johannes Kundla, Jorke Patrick Raadik, Glen Marcus Villems, Artur Idrissov ja Carl Robert Kallaste.

Võitluste säravaima tulemuse eest hoolitses Sandra Maanurm 50 meetri seliliujumises. Sandra jäi napilt medalita, saavutades finaalis 4. koha ajaga 30.68. Lisaks oli ta 50 meetri vabalt-ja liblikujumises ning 100 meetri seliliujumises 6. kohal. Vabaltujumise finaali tulemuseks oli 27.13, liblikujumises 28.97 ning 100 meetri seliliujumises 1:07.05.

Garita-Beth Puusepp saavutas võistluste jooksul kaks korda 9. koha. Esmalt tuli 100 meetri liblikujumise B-finaali võit ajaga 1:06.94 ja sellele lisandus 800 meetri vabaltujumise 9. koht ajaga 10:11.16. 50 meetri liblikujumise B-finaalis saavutas Garita 3. koha ehk oli kokkuvõttes ühetesitkümnes ajaga 29.64. 50 meetri rinnuliujumises ujus Garita end samuti B-finaali, kus saavutas ajaga 36.52 kokkuvõttes 12. koha.

Meeste 50 meetri liblikujumise B-finaalis võttis võidu ja saavutas üldarvestuses 9. koha Nikita Karatševski ajaga 26.03. 100 meetri liblikujumise B-finaalis võitles Nikita välja 2. koha ja kokkuvõttes tähendas see 10. kohta ajaga 59.10.

Kui Nikita tegi tegusid lühematel liblikujumise distantsidel, siis 200 meetri liblikujumises viis 6. koha koju Robin Tatar ajaga 2:17.25. Lisaks liblikujumisele saavutas Robin 8. koha 400 meetri kompleksujumises ajaga 4:56.95 ja 400 meetri vabaltujumises 9. koha ajaga 4:21.62.

Sellega ei ole hooaja tähtsad võistlused veel kaugeltki läbi, kuna ees seisavad veel Eesti juunioride ja noorte meistrivõistlsued 15-17 juunil ning juba 1. juunil võib Keilas kaasa elada äsja Eesti Meistrivõistlustel startinud Glen Marcus Villemsile, kes astub võistlustulle EUL Noortesarja finaalis.