UUDISED

Orca parimate autasustamine ja talverõõmude nautimine

Eelmisel pühapäeval, 11. veebruaril toimus Nõmme Uisupargis Orca spordirühmade ühine talverõõmude nautimine ja 2023. aasta parimate autasustamine. Lisaks uisutamisele ja autasustamisele sai pühapäeva hommikul süüa ka pannkooke ja veeta mõnusat aega Orca perega. 

Möödunud aasta oli Meie klubi jaoks uskumatult vinge, teenisime 19 medalit Eesti noorte ja juuniorite ning täiskasvanute meistrivõistlustelt (pika- ja lühiraja medalid kokku). Väiksemad noorsportlased jõudsid mitmel korral Laste Karika ja Kõik Meie Pardikesed finaalis poodiumile.

Nooremate pardikeste seas (2014-2016) kuulutati parimaks tüdrukuks Britta Niidas, kes osales 2023 Kõik Meie Pardikesed finaalis ning võistles aasta vanematega ja noppis endale mitu etapi võitu. 
Parimaks poisiks kuulutati Matvei Dikovits, kes jõudis eelmine aasta samuti Pardikeste finaali ja on jõudnud etapidel mitmel korral poodiumile.
Vanematest pardikestest (2012-2013) kuulutati parimaks tüdrukuks Hanna Toompere, kes võitis Kõik Meie Pardikeste finaalis kolm teist kohta (50m selili, 50m liblikujumine ja 100m kompleks) ja Laste Karika finaalis jõudis kahel korral poodiumile (2. koht 50m liblikaujumises ning 3. koht 50m rinnuliujumises). Parim poiss oli Taigo Uustalu, Kõik Meie Pardikeste finaalis jõudis kahel korral poodiumile (2. koht 50m rinnuliujumises ja 3. koht 100m kompleksis) ning Laste Karika finaalis võitis teise koha 50m rinnulis.

Noortesarja (2009-2011) parimateks kuulutati Lenna-Marii Pruunlep ja Morten Hein. 
Lenna-Marii võitis Noortesarja finaalis igat värvi medali. Kuldmedali sai kaela 100m krooliujumises, hõbemedali 400m krooliujumises ja pronksmedali 100m seliliujumises. 
Morten Hein jõudis kolmel alal finaali. 100m rinnuliujumises ujus välja 6. koha.  

Eesti meistrivõistluste noorte vanuseklassi (2007 ja nooremad) parimad olid Inessa Sorokin ja Jüri Robin Tiidus
Inessa Sorokin jõudis pikaraja eestikatel 3. kohale 100m vabaltujumises. 2023 lühiraja meistrivõistlustel riputati Inessa kaela 4 medalit. Teised kohad saavutas 50m liblikaujumises ja vabaltujumises, kolmandad kohad ujus ta välja 100 ning 200 meetri vabaltujumises. 
Jüri Robin jõudis pikaraja meistrivõistlustel kahel korral poodiumile, hõbemedali võitis 50m rinnuliujumises ja pronksmedali 200m rinnuliujumises. Lühiraja tiitlivõistlusel ujus ennast teisele kohale 100m rinnuliujumises ja kolmandale kohale 50m ning 200m rinnuliujumises. 
Mõlemad sportlased kuulusid ka noorte ja juuniorite koondisesse ning said osaleda Põhjamaade meistrivõistlustel nii suvel kui ka talvel. 
Inessa võitis koos koondisega suvistel Põhjamaadel 4x100m krooli teateujumises hõbemedali. 

Eesti meistrivõistluste juuniorite vanuseklassi (2005-2006) parimad olid Kertu Kann ja Jarko Miller
Kertu ujus ennast Eesti lühiraja juunioride meistrivõistlustel 3. kohale 200m seliliujumises. Kertu kuulus ka talviste Põhjamaade meistrivõistluste juuniorite koondisesse ja jõudis 200m seliliujumises ka finaali, kus saavutas tubli 5. koha.
Nii Kertu kui ka Jarko kuulusid Eesti lühiraja juunioride meistrivõistlustel teatevõistkonda, mis võitis teise koha 4x50 kombineeritud sega teateujumises.

Absoluudi arvestuses olid parimad sportlased Evalotta Victoria Aabrams ja Hans Herman Männik. 
Klubi parimad tulemused ujus Evalotta Victoria Aabrams saavutades lühiraja meistrivõistlustel teise koha väärilised tulemused 400m ja 800m vabaltujumises, lisaks sellele pälvis ta kolmanda koha 200m vabaltujumises.
Nii Evalotta kui ka Hans Herman kuulusid talviste Põhjamaade meistrivõistluste absoluudi koondisesse. Evalotta võitis hõbemedali Põhjamaade meistrivõistlustel 100m vabaltujumises ning Hans parandas klubi rekordit üle pooleteise sekundi, uued numbrid on 51.52!

Klubi kapteni auhinna võitis ei keegi muu kui Mathias Käär! Mathias on suur eeskuju nii basseinis kui ka väljaspool, lisaks sellele on ta suurepärane trennikaaslane, on ise motiveeritud ning teab ja oskab ka kõiki teisi enda ümber motiveerida.

Eriauhind läks sotsiaalmeedia postituste eest Inessa Sorokinile, Kertu Kannile ja Hans Herman Männikule.

Palju õnne ujujatele, treeneritele ja lapsevanematele, 2024 tuleb veelgi vägevam!