UUDISED

Palju medaleid võistluselt Märsky-Uinnit

Laupäeval, 9. juunil toimus Helsinkis ujumisvõistlus Märsky-uinnit, kus astusid üles mitmed Orca klubi noored sportlased. Võideti palju medaleid ning näidati kiireid aegu suve esimesel pika basseini võistlusel.

Poiste 200 meetri vabaltujumises tõid kaksikvõidu koju Philip Paškov ja Siim Nigul. Philipi võiduaeg oli 2:10.23 ja Siimu teise koha tulemus 2:12.73. 100 meetri liblikujumises võitis hõbemedali Robin Tatar ajaga 1:05.23. 100 meetri seliliujumiseshõivasid poodiumi teise ja kolmanda koha Jorke Patrick Raadik ja Nikita Karatsevski. Noormeeste ajad olid vastavalt 1:08.14 ja 1:08.92. Südika esituse tegi 100 meetri rinnuliujumises Glen Marcus Villems, kui saavutas ajaga 1:16.15 neljanda koha. Nikita Karatsevski ja Siim Nigul ujusid 100 vabalt välja 4. ja 6. koha. Nikita tulemus oli 59.47 ja Siimu 59.89. Robin Tatar ujus 400 meetrit kompleksi ajaga 5:07.08 ja võttis sellega alavõidu. Niktat võis taaskord näha stardis 50 meetri libikujumises, kus ta saavutas esikoha ajaga 27.41. Jorke Patrick Raadik oli 7. ajaga 29.86. 50 meetri seliliujumises võitsid hõbe ja pronksmedalid Philip Paškov ja Siim Nigul aegadega 30.75 ja 30.80. Robin Tatar võitis proksmedali 50 meetri rinnuliujumises ajaga 34.47 ja Glen Marcus Villems oli tema järel neljas ajaga 34.56. 50 meetri vabaltujumises saavutas Jorke Patrick Raadik kolmanda koha ajaga 26.59. Absoluutarvestuses võistelnud Silver Nõmmerga oli seitsmes ajaga 25.75.

Naiste 100 meetri seliliujumises tegid oma selle suve esimesed stardid Kertu Kaare ja Sandra Maanurm. Sandra lõpetas 4. kohal ning Kertu oli kohe tema järel viiendal, ajad olid vastavalt 1:07.91 ja 1:08.57. Poole lühemal distantsil olid rollid vahetatud ning Kertu lõpetas 50 meetri seliliujumises poodiumi kolmandal astmel tulemusega 30.91 ja Sandra oli kuues ajaga 32.06. Kolm medalit võitis tüdrukute poolel Garita-Beth Puusepp: esimese 100 meetri rinnuliujumises, kus aeg 1:21.99 andis tulemuseks kolmanda koha, teise 400 meetri kompleksujumise ajaga 5:43.68, tulemuseks esikoht ja kolmas medal tuli 50 meetri rinnuliujumises, kus sarnaselt kaks korda pikema distantsiga saavutas ta kolmanda koha. Võistluste viimasel alal, milleks oli naiste 50 meetri vabaltujumine, võitis hõbemedali Kertu Kaare ajaga 26.93. Sandra Maanurm oli kuues ajaga 27.46. Katrin Paju ja Grete Karlsoni tulemused olid vastavalt 28.50 ja 28.52.