UUDISED

Jaanuarikuu kokkuvõte

Jaanuarikuus osalesid Meie klubi ujujad Audentese Karikal ning Kõik Meie Pardikeste II etapil, kus jõuti ka poodiumile. T-01 ja T-02 gruppide ujujad läksid Tenerifele pikaraja hooajaks valmistuma.

27. jaanuaril võistlesid T-02 ja T-04 grupi sportlased igaaastasel Audentese Spordiklubi Karikal, kus võitjad selgitati ühe ala kolme distantsi  peale kokku saadud WAQ punktide alusel. Kokku võistles Orca eest 9 ujujat, parima tüdrukute tulemuse ujus välja Lenna Marii Pruunlep (5. koht, 1339p, selili distantsid) ja poiste Gustav Pihlakas (13. koht, 1175p, krooli distantsid). 
Lenna Marii võttis võistluse kokku nii: “Kuna see oli pärast vaheaega esimene võistlus ja selleks eraldi ei valmistunud, siis võib tulemusega rahule jääda. Oli ka mõningaid asju, mida saaksin paremini teha.”
Klubi eest olid võistlustules veel: Grete Hallikivi, Käsper Kalda, Chris Cevor Kirtsi, Laura Leben, Lenna Kirsi Murumaa, Mia-Laurel Rohtoja.

28. jaanuaril, võistlesid Orca pesamunad “Kõik Meie Pardikeste” II etapil. Etapil osales 38 Orca ujujat. Võistlustel said medali kaela iga ala ja iga vanuseklassi kolm kiiremat ning kuni kuuenda kohani jõudnud ujujad said diplomi ja auhinna. Orca noorujujad jõudsid neljal korral poodiumile ning neljal korral auhinnalisele kohale. Britta Niidas jõudis kahel korral poodiumi kõrgeimale astemele, kui võitis 2016. sünniaasta tüdrukute seas 25m krooli (19.03) ja 25m selili (21.09). Rosanna Tubli oli Britta kõrval poodiumil, kui võitis hõbeda 25m selili distantsil (24.92). Matvei Dikovits (2015. sa) saavutas tulises 50m seliliujumises 2. koha ajaga 47.01.
Auhinnalisele kohale jõudsid: Frederik Pedak (2015. sa, 50m selili, 5. koht ), Martin Prohhorov (2013. sa, 50m selili. 5. koht), Rebeka Toompere (2015. sa, 25m liblikaujumises, 5. koht) ja Kathleen Tammisto (2016. sa, 25m krooli, 6.koht)

Jaanuari lõpus lendasid treener Silver Heina ja Garita-Beth Puuseppa võistlusspordigrupid Hispaaniasse, Tenerifele, kuhu mindi hoogu koguma eesolevaks pikaraja hooajaks. Orca klubi ujuja Inessa Sorokin võttis laagri kokku: “Laager oli raske, kuid uue seltskonna tõttu oli see väga eriline ja teistsugune. Laagris sai palju nalja ja keemia kõigi vahel oli super.  Samuti sai tehtud palju trenni, treenerid Silver ja Garita valmistasid ette mitte just kõige tavalisemad kavad, raskematel momentidel kavadest elasid nad basseini äärel kõigile kaasa,  mis tegi kõik toredamaks ja kergemaks. Ühel vabal õhtupoolikul oli valik kas minna surfama või veeparki, kus veetsime kõik head aega. Laagri üks tähtsamaid asju on seltskond ja ilm, sellega saadi täppi.”