UUDISED

Orca ujujad võistlesid Soomes rahvusvahelisel Helsinki Swim Meetil

31.03-01.04 toimus meie põhjanaabrite juures kõrgetasemeline Helsinki Swim Meet, mis tõi Orca klubile 10 isiklikku rekordit ja 7 finaali kohta. Klubi eest võistles rahvusvahelisel võistlusel 7 ujujat.

31. märtsil ja 1. aprillil  käisid meie põhjanaabritel külas 7 Orca ujujat, kes võistlesid selle hooaja teisel pikaraja jõuproovil.
Helsingi olümpiabasseinis jõudsid kahte finaali Inessa Sorokin ja Kertu Kann. Orca parim nais-sprinterujuja Inessa suutis ennast õhtusesse ossa murda 50m ja 100m krooliujumise distantsidel. Neiu suutis enda 50m isikliku rekordi aega parandada finaalis neljateistkümne sajandikuga, uus tippmark on nüüd 27.00 ning tasuks 16. koht. Poole pikemal distantsil jäi isiklikust rekordist üksteist sajandikku puudu (58.85) ja finaalis ujus ennast 13. kohale. 
Kertu Kann suutis ennast finaalidesse ujuda 100m ja 200m seliliujumise distantsidel. Mõlema ala finaalis ujutud ajad olid kiiremad hommikul ujutud aegadest, kuid natukese jäi isiklikest tippmarkidest puudu. 100m distantsil platseerus neiu 16. kohale ning 200m seliliujumises 11. kohale. 
Noormeeste lippu hoidis kõrgel klubi kapten Mathias Käär, kes jõudis kõigil kolmel seliliujumise distantsidel finaali. Noormehe parim koht tuli 50m seliliujumises, uus isiklik rekord 28.04 tõi talle 10. koha. Poole pikemal distantsil jäi Mathias üheteistkümnendaks ning 200m distantsil ujus välja 13. koha.

Orca eest võistlesid veel Evalotta Victoria Aabrams, kes kahjuks haigestus esimesel päeval ja pidi võistluse pooleli jätma, Jarko Miller, Jüri Robin Tiidus ning Morten Hein.

Selili distantsidel finaalis osalenud Mathias Käär võtab võistluse kokku: “ Võistlus tundus üldiselt selline kahtlane. Treeneri sõnul oli hetkel eluvorm ning oleks oodata olnud ilusad ujumised. Kuid nagu igal sportlasel kunagi juhtub, ei tulnud seekord kõik eesmärkide kohaselt välja. Aga see ei määra midagi ja on aeg tagasi minna pisiasjade lihvimise juurde.”

Palju õnne ja ootame järgmist võistlust!

Tulemused leiad SIIT