UUDISED

Orca ujujad osalesid võistlustel Helsinki Swim Meet

1.-2. aprillil, Helsingi Mäkelärinne ujulas toimunud võistlustel startisid 8 Orca ujujat: Garita-Beth Puusepp, Sandra Maanurm, Robin Tatar, Nikita Karatševski, Glen Marcus Villems, Siim Nigul, Philip Paškov ja Silver Nõmmerga. Võistluste parimad tulemused saavutasid Nikita Karatševski ja Garita-Beth Puusepp.

Garita ujus end esimesel päeval 200 meetri kompleksujumises B-finaali ning saavutas seal ajaga 2:32.27 neljanda koha, kokkuvõttes andis see 12. koha. Võitis ala maailmarekordiomanik ning kolme kordne olümpiavõitja Katinka Hozzu. Teisel võistluspäeval startis Garita 50 meetri liblikujumise B-finaalis ning saavutas seal ajaga 29.05 viienda koha. Kokkuvõttes seega 13. koht. Nikita ujus samuti teisel päeval liblikujumise B-finaalis, aga võrreldes Garitaga, läbis kaks korda pikema distantsi ehk 100 meetrit. Aeg 58.76 on uueks isiklikuks rekordiks ning sellega saavutas Nikita B-finaalis kolmanda ja kokkuvõttes 11. koha.

Lisaks 200 meetri kompleksujumisele ja 50 meetri liblikujumisele võistles Garita veel 50 meetri rinnuliujumises, kus saavutas enda jaoks tagasihoidliku tulemuse ajaga 37.06. Nikita võistles veel esimesel päeva 50 meetri liblikujumises ning sai tulemuseks kirja aja 26.77.

50 ja 100 meetri rinnulidistantsidel oli stardis Glen Marcus Villems. Esimesel pärval toimunud 50 meetri rinnuliujumises läks lõpuprotokolli kirja tulemuseks 32.71 ja järgmisel päeval toimunud 100 meetri rinnuliujumises 1:12.57, mis on uueks isiklikuks tippmargiks.

Sandra Maanurm ujus Helsingis kahe päeva jooksul 50 meetrit vabalt ja 50 ning 100 meetrit selili. 50 meetri seliliujumises oli tulemuseks aeg 31.85 ja 24. koht, 100 meetri seliliujumses 1:08.86 ja 22. koht ning 50 meetri vabaltujumises 27.76 ja 27. koht.

200 ja 400 meetri vabaltujumises oli stardis Robin Tatar. Esimesel päeval toimunud 400 meetri vabaltujumises saavutas Robin 20. koha ajga 4:27.49 ja teisel päeval 200 meetri vabaltujumises 29. koha ajga 2:04.15.

Meeste 50 ja 100 meetri selilidistantidel asusid võistlustulle Siim Nigul ja Philip Paškov. 100 meetri seliliujumises saavutas Siim 19. koha ajaga 1:04.68 ja Philip 28. koha ajga 1:06.43. Poole lühema ehk 50 meetri seliliujumise tulemuseks oli Siimul 21. koht ja aeg 29.76 ning Philipil 28. koht ajaga 30.45.

Lisaks ujusid neli noormeest veel teisel päeval 50 vabalt, neist kiireim oli Silver Nõmmerga jaga 25.16, mis andis 20. koha ning jäi B-finaalist 9 sajandiku kaugusele. Siim Niguli, Philip Paškovi ja Nikita Karatsevski ajad olid vastavalt 25.60, 25.82 ja 26.51.

Sellega sai Helsinki Swim Meet'ile joon alla tõmmatud ning nüüd saavad jätkuda ettevalmistused juba natuke rohkem kui kuu aja pärast toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks. Seniks libetat vett!