TREENINGUD

väikelaste ujumine

Väikelaste ujumiskursus on loomulik järg beebiujumise kursusele, kuid oodatud on ka kõik väikelapsed, kellel beebiujumise kogemus puudub. Väikelaste kursusele ootame lapsi vanuses 2–4 aastat ning tunnid toimuvad koos lapsevanemaga.Kursus on hoolikalt kavandatud ja tasakaalustatud tegevustega, sisaldades veega kohanemist, hingamisharjutusi, hõljumist, sukeldumist, ujumistehnika algelementide õpetamist, ohutusalaseid oskuseid, individuaalset ja grupitööd, sealhulgas ka mänge. Kuid rõhk jääb ikkagi õppimisele mängu kaudu!


Väikelaste ujumiskursus on loomulik järg beebiujumise kursusele, kuid oodatud on ka kõik väikelapsed, kellel beebiujumise kogemus puudub. Väikelaste kursusele ootame lapsi vanuses 2–4 aastat ning tunnid toimuvad koos lapsevanemaga.Kursus on hoolikalt kavandatud ja tasakaalustatud tegevustega, sisaldades veega kohanemist, hingamisharjutusi, hõljumist, sukeldumist, ujumistehnika algelementide õpetamist, ohutusalaseid oskuseid, individuaalset ja grupitööd, sealhulgas ka mänge. Kuid rõhk jääb ikkagi õppimisele mängu kaudu!

Väikelaste ujumiskursuse käigus areneb lapse veeteadlikkus, ujumisoskus ja ta õpib olulisi elupäästmise oskuseid.

Lapsed, kelle ujuma õppimise teekond on alles algamasvõi kes ei ole käinud beebide ujumistundides, on kõik teretulnud meie väikelaste ujumiskursusele. See on spetsiaalselt väljatöötatud sissejuhatav ujumiskursus, kus teie lapsele tutvustatakse veekeskkonda struktureeritud mängude ja harjutuste kaudu lõbusas ja seltskondlikus ümbruses. Väikelaste ujumiskursus on stimuleerivaks ja põnevaks sissejuhatuseks ujuma õppimisel, suurendades vees viibimise enesekindlust, ujumisstiilide arengut, elupäästmisoskusi ja iseseisvat ujumisoskust.

Väikelapsed suudavad tavaliselt vee pinnal ujuma hakata umbes kahe ja poole aasta vanuselt. Siis on nad kogunud piisavalt jõudu, et oma pead hingetõmbeks veepinnale tõsta. Väikelapsed, kes meie ujumiskursustega liituvad, oskavad tavaliselt enne kooli minemist ujuda iseseisvalt ja on õppinud ujumist armastama!

Ujumise tutvustamine väiksele lapsele aitab valmistuda korralikuks ujumiseks ja viib tervisliku eluviisini! Oluline on, et ujumisoskus võib päästa elu. Oleme teadlikud laste vajadustest ja nende tähelepanu kestvusest. Optimaalse kestvusega tunnid parandavad laste keskendumisvõimet ja tekitavad õppimissoovi, igas tunnis on ujumisharjutusteks ja mängulisteks tegevusteks 30 minutit.

Meie väikelaste treenerid on pühendunud ja tagavad teile ja teie lapsele meeldiva õpikogemuse. Oleme spetsiaalselt ja samm-sammult välja töötanud õppekava nii, et see sobituks väikelaste võimetega. Vanematel, kes eelistavad personaalset õpetamisviisi, on võimalus valida ka eratunnid. See tagab teie lapsele täieliku tähelepanu. Neid vanemaid, kes eelistavad, et lapsed jagaksid rõõmu ja kogemusi teiste väikelastega, ootame rühmatundidesse!

Miks Orca väikelaste ujumiskursus?

1.      Meie treenerid on kõrgelt haritud ja täiendavad ennast pidevalt.

2.      Peame oluliseks väikelaste ujuma õppimise ohutusnõuetest kinnipidamist.

3.      Õpetama teid oma last ujuma õpetama:selgitamine alati, miks me midagi teeme ning näitame hoolikalt ja täpselt, mida me teeme.

4.      Me kujundame tunni vastavalt lapse arengu etappidele, lubades kujuneda oskustel füüsilise, intellektuaalse ja sotsiaalse arengu toel. Võib öelda, et meie meetodite taga on palju teadust!

5.      Me oleme lõbusad: meie kursuse võti on nauding, sest mida lõdvestunumad ja õnnelikumad nii teie kui ka teie väikelaps olete, seda paremad on tulemused. Seetõttu on meie tegevuse üks eesmärk muuta õppimise lõbusaks.

Mida saavad väikelapsed õppida?

1.      Enesekindlust vees
Lapsed uurivad vett ja selle ümbrust ohutult.

2.      Ujumisoskus
Lapsed avastavad ujumise vabaduse ja õpivad vees hõljuma vabalt, ilma abivahenditeta.

3.      Hingamise kontrollimine
Lapsed õpivad, kuidas hoida hinge kinni enne vette sukeldumist.

4.      Liikumine
Lapsed õpivad põhilisi käteliigutusi ja jalgade löögiliigutusi vees liikumiseks.

5.      Traumavaba sukeldumine
Lastel kujuneb enesekindlus, et vee alla sukelduda.

6.      Ohutusoskused
Lapsed õpivad veega seotud ohutusnõudeid.

Varajase ujumisõppe eelised

Toome välja 10 peamist põhjust, miks me arvame, et ujumine on põnev ja rikastav kogemus kõikidele osapooltele. See ei õpeta pelgalt elutähtsaid oskusi, vaid parendab ka väikelastel teiste oskuste õppimist.

1.      Väikelaste ujumine õpetab veeohutust
Ujumisoskus võib ühel päeval päästa teie lapse elu ning seepärast õpetame väikelastele elutähtsaid oskuseid.

2.      Ujumine on kasulik väikelaste füüsilisele ja vaimsele tervisele
Väikelaste ujumine on hea moodus väikelapsi noores seas treenima saada. Iga väikelaste tund pakub füüsilist treeningut, mis tugevdab teie lapse südant ja kopse, aidates omakorda kaasa aju arengule, sealhulgas stimuleerides kõiki viit meelt (maitsmine, haistmine, kompimine, nägemine ja kuulmine).

3.      Väikelaste ujumine soodustab lähedaseks saamist
Ujumiskursusel osalemine tugevdab sidet teie ja teie lapse vahel. Ujumistund on ideaalne võimalus oma lapsega koos aega veeta.

4.      Väikelaste ujumine suurendab enesekindlust
Noores eas vee tutvustamine aitab ära hoida veehirmu, mis võib hiljem välja kujuneda. Paljud vanemad leiavad, et lapsega vees tegelemine on ka nende endi jaoks hea, eriti siis, kui nad on vees ebakindlad või ei oska ujuda.

5.      Väikelaste ujumine arendab liigutuste koordineeritust
Vees olemine aitab paranda liigutuste koordineeritust ja tasakaalu ning ujuma õppimine koos mänguasjadega arendab teie lapse liikumisosavust.

6.      Väikelaste ujumine arendab tugevust
Ujuvus ja vees vastupidavus tähendab, et lapsed, kes ujuvad, treenivad rohkem lihaseid kui mitteujuvad lapsed ning efektiivsemalt nii vees kui ka maal.

7.       Väikelaste ujumine arendab õppimisoskusi
Reageerimine korduvatele häälkäsklustele tugevdab teie lapse vaimseid oskusi ja suurendab korraldustest arusaamist.

8.      Väikelaste ujumine suurendab heaolu
Soe vesi lõdvestab ja ujumine stimuleerib lapse söögiisu. Teie jaoks on hea uudis see, et paranevad ka magamis- ja söömismustrid.

9.      Väikelaste ujumine arendab distsipliini
Iganädalased ujumistunnid aitavad kaasa nädala ja päeva struktureerimisele, pakkudes regulaarselt lõbusat ja sotsiaalset tegevust (ning võimalik, et ka natuke tervet mõistust... :) )

10.      Väikelaste ujumine parandab keele arengut

Ujumise kaudu on võimalik parandada keele arengut. Lapsed suhtlevad pidevalt tunni jooksul teiega ning teiste lastega. Õpetaja annab samuti verbaalse stiimuli.

Kõik väikelaste tunnid toimuvad 32 °C lastebasseinis.