UUDISED

Orca Swim Club tähistab 10. tegutsemisaastat

Hea hetk on Orca Swim Clubi ajaloole väike tagasivaade teha, sest sel aastal tähistame klubi 10. tegutsemisaastat. Nende aastate jooksul on meie klubi kasvanud suurimaks ujumisklubiks Eestis.

Meie klubi sai loodud 22. juunil 2011. aastal Merli Didvigi poolt, kes juhtis klubi kuni 2020. aastani.

"Olen südamest tänulik kõikidele praegustele ja endistele klubi liikmetele ning lapsevanematele usalduse eest. See tähendab meile palju.

Tänulik treeneritele Teie hindamatu panuse eest - kõik, mida olete südamest andnud, tuleb kordades tagasi. 

Tänulik kõigile, kes on andnud oma panuse meie loos.

Oleme ühiselt läbi kümne aasta jaganud armastust laste, spordi ja ujumise vastu. 

Puudutanud paljusid lapsi, kes kõik jäävad täitma meie südameid.

Loonud koos midagi, millest 10 aastat tagasi ei osanud unistadagi.

Loonud väärtust, millel ei ole hinda, kuid mis kestab igavesti. Millest rõõm ja mälestused jäävad meiega alati.

Kuhu ja kuidas edasi? 

Armastust ei saa olla kunagi liiga palju - jagame seda edasi! 

Ujume koos edasi!"

Merli Didvig, Orca Swim Clubi asutaja

 

Eelmisest aastast alates on klubi juhataja endine ujuja Karleen Kersa

Esimesel tegutsemisaastal olid treeneriteks Merli Didvig, Katriin Kersa ja Kätlin Rohtlaid. Laagrites oli abiks ka Allan-Kris Malleus, kes liitus hiljem treenerina. Praegusel Orca peatreeneril Katriinil täitub selle aasta sügisel Orcas 10 aastat. 

Aastate jooksul on klubi tublisti kasvanud – 2020. aasta septembri seisuga on Orca Swim Clubil üle 1200 liikme, mis teeb meist Eesti suurima ujumisklubi. Kõiki spordialasid arvesse võttes oleme ka suurim ühe spordiala harrastajatega spordiklubi Eestis.

Esimesel kuuel tegutsemisaastal toimusid treeningud Kalev Spa ujulas. Alates 2016. aastast tegutseme Järveküla ujulas ja alates 2017. aastast ka Sõle ujulas. Mõlemas ujulas toimuvad nii beebiujumised, väikelaste trennid, ujumiskursused, võistlusspordi grupi treeningud, täiskasvanute ujumiskursused kui ka personaaltreeningud

Lisaks treeningutele ja kursustele korraldame erinevaid laagreid, võistlusi jms. Suviti toimub Kääriku laager, millest saavad osa võtta kõik klubi liikmed. Kevaditi korraldame võistlusspordi rühmadele lõunalaagreid ja kaks korda aastas toimub ujujate videoanalüüs. Alates 20218. aastast toimub iga-aastaselt võistlus nimega Orca Splash, kuhu on oodatud osalema kõik klubi liikmed.

Kümne aasta jooksul on meie klubis olnud pea 30 treenerit. Oleme ääretult tänulikud nende panusele. Suur aitäh teile Merilin Aasa, Annika Aljand, Triin Aljand Mankoč, Maur Below, Elve Didvig, Eleri Etverk, Henry Hein, Sten Indrikson, Grete Karlson, Fred Karu, Katriin Kersa, Karleen Kersa, Keiti Kleitz, Hanna Brita Luts, Sandra Maanurm, Allan-Kris Malleus, Mart Mandel, Ivar Mikk, Pavel Narõžkin, Iris Olmre, Triin Rääsk, Kätlin Rohtlaid, Kätlin Sepp, Sander Starast, Karl Tereping ja Helery Vasemägi.

Tunneme suurt rõõmu kõigi enda sportlaste ja nende saavutuste üle. Eesti meistrivõistlustelt on klubile medalikohti toonud Josh Gold, Toomas Kaljuvee-O’Brock, Silver Nõmmerga, Johannes Kundla, Nikita Karatševski, Robin Tatar, Glen Marcus Villems, Siim Nigul, Mihkel Melker Marran, Garita-Beth Puusepp, Kertu Kaare, Sandra Maanurm, Grete Karlson, Katrin Paju, Aleksa Gold ja Nicky Zoe Lautre.

Tiitlivõistlustel on Orca Swim Clubi esindanud Aleksa Gold, Kertu Kaare, Sandra Maanurm, Robin Tatar, Mihkel Melker Marran, Garita-Beth Puusepp ja Nikita Karatševski.

Suured tänud kõikidele meie koostööpartneritele, kes meile nende aastate jooksul toeks on olnud. Aitäh Sõle Spordikeskus, Rae Spordikeskus, Eesti UjumisliitGrow Finance, Refleks Design Agency, Brightspark, Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutus, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, ProSwim, Oma Ujula ja Kääriku Spordikeskus.

Klubi nime eest täname triatleet Marko Albertit. Orca ehk mõõkvaal on suurim delfiinlaste sugukonda kuuluv vaalaline. 

Palju õnne meile kõigile!