UUDISED

Eesti Juunioride ja Noorte Lühiraja Meistrivõistlustel saavutati 15 poodiumikohta

15. -17. novembril Sõle ujulas toimunud Eesti Juunioride ja Noorte Lühiraja Meistrivõistlustel võitsid Orca ujujad kokku 15 medalit. Kahel korral tuli Eesti juunioride meistriks Siim Nigul. Võistkonda esindasid Miia Kesa, Emma Kivimäe, Dionne Rette Kookla, Eliise Loit, Garita-Beth Puusepp, Mirjette Sillamaa, Sander Kadak, Carl Robert Kallaste, Nikita Karatševski, Mihkel Melker Marran, Siim Nigul, Philip Paškov, Jorke Patrick Raadik, Simo Sannik, Aaron Sepp, Robin Tatar ja Glen Marcus Villems.

Orcast oli võistluste edukaim ujuja Siim Nigul, kes võitis juunioride arvestuses 50 ja 100 meetri liblikujumised. 50 meetri liblikujumises saavutas ta kuldmedali ajaga 25.22 ja 100 meetri liblikujumises võttis esikoha tulemusega 56.22. 100 meetri liblikujumise finaal oli väga tasavägine, esikolmik mahtus kõigest 6 sajandiku sisse.

Noorte arvstuses oli parim Glen Marcus Villems, kes võitis 50 ja 100 meetri rinnuliujumises hõbemedalid. 50 meetrit rinnuli läbis Glen ajaga 29.85 ja kaks korda pikema distantsi tulemusega 1:05.79.

Nikita Karatševski võitis juunioride 50 meetri liblikujumises Siim Niguli järel hõbemedali ajga 25.51 ning lisas 100 meetri liblikujumises oma isiklikku saldosse pronksmedali ajaga 56.28.

Robin Tatar võitis sarnaselt Nikitale ühe hõbeda ja ühe pronksi. 400 meeti kompleksujumises astus ta poodiumi teisele astmele tulemusega 4:41.01 ja 200 meetri liblikujumises saavutas kolmanda koha ajaga 2:09.26.

Garita-Beth Puusepp võitis kaks pronksmedalit. 50 meetri liblikujumises tõi medali aeg 28.69 ja 100 meetri kompleksujumises 1:07.46.

Mihkel Melker Marran võitis juunioride 200 meetri rinnuliujumises pronksmedali ajaga 2:25.17.

Lisaks kõikidele individuaalsetele medalitele, võitsid juunioride arvestuses noormeeste teatemeeskonnad kõikides teateujumistes hõbemedalid.