UUDISED

Nikita Karatševski võitis 101. Eesti meistrivõistlustel kaks medalit

3.-6. augustini toimunud 101. Eesti meistrivõistlustel esindasid Orca Swim Clubi Nikita Karatševski ja Robin Tatar. Nikita võitis ühe pronks-ja ühe hõbemedali.

Võistluste esimesel päeval tuli Nikita Karatševski 200 m liblikujumises uue võimsa isikliku rekordiga 2.13,09 juunioride arvestuses neljandale ja üldarvestuses kaheksandale kohale. Nikita varasem isiklik ajaga 2.20,55 oli ujutud 2019. aasta juunis.

Eesti meistrivõistluste teisel päeval oli võistlustules Robin Tatar, kes ujus 400 m vabalt ajaga 4.32,46 ja tuli juunioride arvestuses kaheksandale ja üldarvestuses 19. kohale.

Võistluste kolmandal päeval võitis Nikita Karatševski juunioride arvestuses kolmanda koha 100 m liblikujumises uue isikliku rekordiga 57,81. Varasem isiklik ajaga 58,64 oli ujutud eelmise aasta juulis Taanis. Uus isiklik oli nii võimas, et Nikita pääses kuuendana õhtusesse finaalujumisse. Finaalis uuendas Nikita enda isiklikku veelgi ja saavutas ajaga 57,69 üldarvestuses seitsmenda koha.

Kolmandal päeval võistles ka Robin Tatar, kes ujus 1500 m vabalt ajaga 18.13,87 ja tuli juunioride arvestuses neljandale ning üldarvestuses 13. kohale.

Võistluste viimasel päeval ujusid mõlemad Orcat esindanud sportlased 200 m vabalt. Nikita ujus sel distantsil uue isikliku rekordi ajaga 2.04,55 ja tuli juunioride arvestuses kuuendaks. Nikita eelmine isiklik rekord ajaga 2.08,02 oli ujutud veebruaris Lätis. Robin, kellel jäi isiklikust rekordist 0,6 sekundit puudu tuli samal alal juunioride arvestuses kaheksandale kohale ajaga 2.04,75. Ülarvestuses saavutasid Nikita ja Robin vastavalt 16. ja 18. koha.

Lisaks 200 m vabaltujumisele oli Nikital võistluste viimasel päeval kavas ka 50 m liblikujumine, kus ta tuli juunioride arvestuses kõrgele teisele kohale uue isikliku rekordiga 25,83. Esimesest kohast jäi Nikital puudu vaid 5 sajandikku. Varasem isiklik rekord sel distantsil ajaga 25.93 oli ujutud eelmise aasta mais.

Uus 50 m liblikujumise isiklik rekord oli nii hea, et viis Nikita seitsmendana õhtusesse finaalujumisse, kus ta parandas isiklikku rekordit veelgi ja tuli üldarvestuses kuuendale kohale ajaga 25,61.