UUDISED

Orca ujujad püstitasid Latvian Openil palju isiklikke rekordeid

26.-28. veebruarini võistlesid Orca Swim Clubi ujujad Riias toimunud Läti avatud meistrivõistlustel Latvian Open.

Orcast olid võistlustules Siim Nigul, Glen Marcus Villems, Jakob Matthias Lindma ja Nikita Karatševski.

"See oli üle aasta kõigi jaoks esimene pika basseini võistlus ja peaaegu kõikidel aladel tulid isiklikud," rääkis Orca Swim Clubi treener Katriin Kersa, kes jäi sportlaste tulemustega väga rahule.

Nikita Karatševski tuli meeste 200 m kompleksujumises 8. kohale ajaga 2.17,55.

Meeste 100 m liblikujumises pääses Nikita ajaga 58,42 finaali ning saavutas finaalis 12. koha ajaga 58,26. Siim Nigul parandas samal distantsil enda isiklikku kahel korral. Eelujumises oli tema aeg 1.00,14 ja finaalis suutis Siim esmakordselt distantsi alla minuti läbida, tasuks 14. koht võimsa isikliku rekordiga 59,32.

Lühemal distantsil ehk 50 m liblikas tuli Siim 12. kohale ja Nikita 13. kohale. Siim püstitas isikliku rekordi ajaga 25,71 ja Nikita aeg oli 25,81.

Meeste 50 m vabaltujumises püstitasid nii Nikita, Siim kui ka Glen Marcus isiklikud rekordid. Siim saavutas 24. koha ajaga 25,35, Nikita 25. koha ajaga 25,40 ja Glen Marcus 29. koha ajaga 25,55. Meeste 100 m vabaltujumises saavutas Glen Marcus 34. koha uue isikliku rekordiga 56,78

Glen Marcus Villems ujus väga võimsad isiklikud rekordid nii 50 m kui ka 100 m rinnuliujumistes. Lühemal distantsil ehk 50 m rinnuliujumises pääses Glen Marcus eelujumisest edasi ületades enda isiklikku rekordit enam kui kahe sekundiga ja ujudes aja 30,27. Finaalis parandas ta isiklikku veelgi ja saavutas 9. koha ajaga 30,21. Jakob Matthias Lindma saavutas samal alal 25. koha samuti uue isikliku rekordiga 32,36.

Meeste 100 m rinnuliujumises õnnestus Glen Marcusel isiklikku parandada ligi 5 sekundi võrra. Glen Marcuse aeg eelujumises oli 1.08,25 ja finaalis saavutas ta 9. koha ajaga 1.06,74.

Jakob Matthias parandas enda 200 m rinnuliujumise isiklikku rekordit enam kui 11 sekundiga ja tuli meeste arvestuses 18. kohale ajaga 2.39,64.